Wakacje się powoli kończą, ale to wcale nie znaczy, że zmniejszy nam się liczba możliwości wyjazdów na sportowy wolontariat. Wręcz przeciwnie, wydarzeń sportowych w sezonie poza wakacyjnym jest więcej. Zostało Ci trochę urlopu? Oto obecnie otwarte rekrutacje na wolontariat podczas wydarzeń z niedalekiej przyszłości, które udało mi się wyszukać.

  • Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, Doha 2019 (Katar)

27.09-06.10.2019

To dość zaskakująca oferta, bo do mistrzostw pozostały już tylko niecałe dwa miesiące. Zazwyczaj na te zawody rekrutacja odbywała się dużo wcześniej. Może to ze względu na nietypową datę? Niektórzy zawodnicy nie są zadowoleni, że mistrzostwa odbywają się ponad miesiąc później niż zazwyczaj, bo może to zaburzyć cykl przygotowań olimpijskich. Dla wolontariuszy to pewnie jednak mniejszy problem. Aplikuj tu.

Strona imprezy.

  • Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, Paryż 2020 (Francja)

25-30.08.2020

Pozostajemy w tematyce lekkoatletycznej i jakby na potwierdzenie słów o z puktu pierwszego. Na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w stolicy Francji w przyszłym roku, rekrutacja na wolontariat już jest otwarta! Warto się już teraz zgłosić i nie czekać za długo.

Jakoś dużo różnych imprez sportowych ostatnimi czasy w Paryżu. Zawody odbędą się pod koniec sierpnia, termin uzależniony jest oczywiście od Igrzysk Olimpijskich.

Organizatorzy twierdzą, że rekrutacja jest otwarta dla wszystkich, a francuski trzeba znać tylko w niektórych rolach. Niestety, aplikacja dostępna jest obecnie tylko w języku francuskim: tutaj.

Strona imprezy.

  • Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Szwecja, Austria, Norwegia, 2020

09-26.01.2020

Mistrzostwa odbędą się w trzech krajach. Udało mi się znaleźć ogłoszoną rekrutację do Austrii.

Tym razem tylko po niemiecku. Tutaj.

  • Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie, Glasgow 2019 (Wielka Brytania)

04-08.2019

Warto się pospieszyć, bo możliwość zgłoszenia zostanie zamknięta 25 sierpnia. Jest kilka dość ciekawych, nietypowych ról, jak na przykład osoba obsługująca tablicę wyników.

Szkocja raczej nie przychodzi do głowy jako kierunek jesienno-zimowy. W tym czasie jednak miasta będą już pięknie udekorowane, a w Edynburgu odbywa się duży jarmark świąteczny, tak że, to całkiem dobry pomysł, również z perspektywy turystycznej.

Formularz aplikacyjny.

  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, Lozanna 2020 (Szwajcaria)

09-22.01.2020

To druga co do wielkości impreza sportów zimowych po Igrzyskach Olimpijskich, w której uczestniczą sportowcy w wieku 15-18 lat.

Bardzo fajna strona dla potencjalnych wolontariuszy tu, a rejestracja tu. Tym razem wszystko jest dostępne także w języku angielskim.

Planujesz się na coś wybrać?