Jeśli środa kojarzy Ci się z Ligą Mistrzów, weekendowy zimowy obiad ze skokami narciarskimi, a niedziela z ligą siatkarską, to śmiało mogę powiedzieć:

Cześć, witaj Kibicu!

Ile razy oglądając mecz lub zawody pomyślałeś sobie, ach, fajnie byłoby tam być?

Jednak potem, w ferworze dnia codziennego, zapomniałeś sprawdzić, gdzie odbędzie sie kolejny turniej, czy bilety już są i jak ten wyjazd zorganizować.

I przypomniałeś sobie o nimi, kiedy w mediach zaczęły lecieć zapowiedzi i podano ostateczny skład kadry. Znowu za póżno, znowu mecz „tylko” przed tv.

Mecze oglądane w tv są ciekawe i można wiele sportów obejrzeć dokładnie, ale to atmosfera hali, stadionu, wspólne tłumne kibicowanie gwarantują dodatkowe niezapomniane emocje.

P1020752

Cześć, tu Ola. Pomogę Ci zaplanować  przeżywanie sportowych emocji na  żywo.

Jako kibic i jako wolontariusz.

W zakładce Blog znajdziesz podstawowe informacje o wolontariacie sportowym a także o przyszłych wydarzeniach sportowych: gdzie, kiedy, gdzie kupić bilety, jak dojechać.

Przede wszystkim zapraszam do Sportowego Newslettera, w którym otrzymasz najnowsze wiadomości odnośnie dat i miejsc kolejnych wydarzeń, zmian w turniejach (których ostatnio widzimy niemało) czy rozpoczęcia rekrutacji na wolontariat.

Dlaczego warto zapisać się na Sportowy Newsletter?

Wszystko zebrane w jednym miejscu

Nie musisz szukać, oszczędzasz czas

Wszystkie informacje będziesz mieć na czas

Zapisując się otrzymasz prezent, kalendarz pdf z dokładnymi wydarzeniami do końca marca 2022 (i późniejsze aktualizacje)

Brzmi super, chcę dostawać takie informacje!

Dlaczego ja mam Tobie to podsyłać?

Kibicem sportowym jestem „przez całe życie”. Pamiętam jak przez mgłę jak z Tatą po nocach oglądałam Igrzyska w Seulu, a potem finał piłkarskiego Mundialu granego we Włoszech.

A potem zainteresowanie kolejnymi sportami, pierwsze mecze na żywo, wyjazdy na turnieje, wreszcie wolontariat.

Jako kibic uczestniczyłam między innymi w Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie, kilku finałach ME w siatkówce, skokach narciarskich w Polsce i w Planicy, meczu otwarcia i cudownym meczu finałowym Mistrzostw Świata w siatkówce 2014 w Polsce. A także w finałach ME w piłce ręcznej w Sztokholmie i Krakowie, meczu piłkarskiej ligi angielskiej w Londynie, czy siatkarskiej włoskiej ligi w Trento. Trochę tego było 🙂

Jako wolontariusz w kilku innych (bądź tych samych, tylko w innej fazie turnieju, warto pamiętać, że też tak można) wydarzeniach: na przykład jako koordynator wolontariuszy podczas fazy grupowej Mistrzostw Świata w Siatkówce, wolontariusz w Biurze Prasowym podczas ME 2017, Opiekun Drużyn podczas Turnieju Kwalifikacyjnego w piłce ręcznej do Igrzysk Olimpijskich, meczów eliminacyjnych, ME 2016 czy Mistrzostwach Świata w  Narciarstwie Klasycznym w Finlandii. To doświadczenie bardzo pomogło mi zrozumieć organizację wydarzeń sportowych od środka i ułatwia organizację wszelkich wyjazdów.

Wiem więc jak szukać kolejnych wydarzeń, jak taki wyjazd zorganizować i o co chodzi z wolontariatem sportowym. I chętnie podpowiem Tobie te wskazówki:) Tak, abyś już nigdy nie przegapił dobrego meczu w tv a tym bardziej możliwości uczestnictwa na żywo. Takie wspomnienia zostaną z Tobą na całe życie!

 

Parę sportowych informacji z bloga:

Liga Mistrzów w Polsce

Niedawno pojawiła się informacja, że w Polsce odbędą się dwa turnieje siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że zaplanowane są już niedługo. Czy uda się do tego czasu obniżyć liczbę koronawirusowych przypadków tak, żebyśmy byli co najmniej ‘żółtą lub zieloną strefą’? Szkoda by było takie wydarzenie rozgrywać przy całkowicie pustych trybunach. O co chodzi z tymi

Read More »

Grudniowe ME w piłce ręcznej kobiet – co musisz wiedzieć, żeby zorganizować wyjazd

Rok 2020 jest dziwnym rokiem dla wydarzeń sportowych. Wiele zostało odwołanych, wiele przeniesionych. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet odbywają się co dwa lata w grudniu. Federacja europejska zapewnia, że przygotowania do tegorocznych mistrzostw toczą się normalnie i że zostaną one rozegrane według planu. A skoro tak, to, gdzie, kiedy, gdzie kupić bilet, jak dojechać? Wszystkie niezbędne informacje w poniższym

Read More »

Wolontariat sportowy- o co w tym chodzi?

Mówi się czasem, że wydarzenie sportowe bez wolontariuszy nie mogłoby się odbyć. Pewnie to przesada, bo pewnie i by mogło. Ale… Z jakiegoś powodu rzadko widzimy, aby tak całkiem bez się odbyło 🙂 Wolontariusze to ważne ogniwo każdego mniejszego i większego wydarzenia. Ale o co w tym wolontariacie chodzi? Kilka słów o tym, jak to tak naprawdę wygląda w praktyce.

Read More »