To już prawie pół roku bez wydarzeń sportowych na wysokim poziomie. Wygląda na to, że druga połowa sierpnia trochę nam to wynagrodzi. A głównie to kibicom piłki nożnej.

Przed nami turnieje finałowe Ligi Mistrzów i Ligi Europy, w innej niż dotychczas formie. I tak sobie myślę, że pod względem optymalizacji organizacji, a także z punktu widzenia neutralnych i chętnych do podróżowanie kibiców takie podejście ma duży sens.

Pierwotnie finał LM miał odbyć się w Stambule, LE w Gdańsku. Miasta te jednak będą organizatorami w przyszłym roku. W tym natomiast przeniesiono finały odpowiednio do Lizbony i Niemiec. Będzie to formuła turnieju, zaczynając od ćwierćfinałów.

Co do wolontariuszy, którzy brali udział w rekrutacji na zaplanowane wcześniej mecze finałowe – w okolicy września okaże się, jaka będzie procedura na następny rok: czy cała rekrutacja zostanie powtórzona, czy dla osób już zakwalifikowanych wcześniej będzie to wyglądać inaczej.

Dam znać na blogu i w mediach społecznościowych.

Oba sierpniowe turnieje rozegrane zostaną bez udziału publiczności. Zmniejszona jest też liczba akredytacji dziennikarskich, nie odbyła się również otwarta rekrutacja dla wolontariuszy.

Mimo zamknięcia stadionu Lizbona spodziewa się przyjazdu ok. 20 000 turystów-kibiców. Podejrzewam, że to i tak mało w porównaniu ze standardową liczbą turystów w sierpniu, więc pewnie przedmeczowe zwiedzanie będzie przyjemne i bez tłumów.

Tak się akurat złożyło, że właśnie od dnia rozpoczęcia turniej (12 sierpnia) dozwolone są loty bezpośrednie z Polski do Portugalii (tak tylko mówię?)

Kiedy grają?

A co do samego turnieju, kiedy mecze i kto z kim będzie grać?

Liga Mistrzów

(wszystkie mecze o godz. 21:00)

Ćwierćfinały:

12.08, Atalanta-PSG

13.08 RB Lipsk- Atletico Madryt

14.08 FC Barcelona- Bayern

15.08 Manchester City- Lyon

Półfinały:

18.08 RB Lipsk-PSG

19.08 Lyon- Bayern

Final 23.08

Liga Europy

Ćwierćfinały:

10.08 Inter- Leverkusen

10.08 Manchester United- Copenhagen

11.08 Shakhtar Donetsk- Basel

11.08 Wolves- Sevilla

Półfinały:

16.08 Manchester United- Sevilla

17.08 Inter Milan- Shakhtar Donetsk

Finał: 21.08, 21:00, Sevilla- Inter Milan