Listopad to nie jest mój ulubiony miesiąc w roku i podejrzewam, że nie jestem w tym osamotniona.

Jednak koniec listopada to też rozpoczęcie sezonu skoków narciarskich.

Myślę sobie, że mamy trochę szczęścia, że te skoki istnieją, są u nas popularne i transmitowane. Taka transmisja zawodów to nieodłączny element mojego domowego hygge i jesienno-zimowego zestawu przetrwania.

Ale! Sezon skoków rozpoczyna się w Polsce. Może warto to wykorzystać i wybrać się, aby pooddychać górskim powietrzem i obejrzeć zawody na żywo?

Kiedy

Zawody w Wiśle odbędą się w dniach 22-24.11.2019.

Piątek, 22 listopada to kwalifikacje, rozpoczynają się o 18.

Sobota, godzina 16:00 to konkurs drużynowy. Niedziela, godzina 11:30 konkurs indywidualny.

Taka wczesna godzina ułatwi powrót do domu już w niedzielę.

Bilety

Ceny biletów na kwalifikacje waha się miedzy 20- 40 zł.

Na jeden dzień zawodów cena to 60. 80 lub 180 zł.

Bilety można kupić tu.      

Obecnie bilety dostępne są tu tylko na kwalifikacje, ale warto sprawdzać ten portal lub portal alebilet. Ruch biletowy i ich dostępność często zwiększa się przed samym turniejem.

Jak dojechać

Najłatwiej do Wisły dojechać przez Katowice. Do Katowic tak jak pasuje ci z miejsca zamieszkania (ja z Gdyni preferuje pociąg), a na miejscu przesiąść się na pociąg lub busiki prywatnych przewoźników wyjeżdżające z dworca autobusowego (łatwo do niego dojść z dworca kolejowego).

Na busy może być dużo chętnych, warto zjawić się chwilę wcześniej lub kupić bilet przez internet (choć nie zawsze to możliwe).

Przykładowi przewoźnicy (jest ich więcej):

lajkonikbus.pl

drabas.pl

wispol.pl

Fajny portal do sprawdzenia połączeń autobusowych tu.  

Skocznia

Zawody odbędą się na skoczni Wiśle-Malince, imienia Adama Małysza.

Skocznia powstała na miejscu starej drewnianej, wybudowanej w 1933 roku. Budowę nowego obiektu rozpoczęto zimą 2004, a pierwszy skok na nim oddał jego patron we wrześniu 2008. Pierwsze zawody Pucharu Świata miały miejsce w styczniu 2013 i od tego czasu corocznie odbywają się tam zawody rangi międzynarodowej.

Skocznia jest trochę oddalona od miasta. Można dotrzeć na piechotę, ale to dość daleki spacer. Z centrum jeżdżą dodatkowo płatne autobusy, które dowiozą prawie pod skocznię.

Wisła, co robić

Wisła to znana miejscowość wypoczynkowa, która przeciąga tłumy turystów przez cały rok.

Przede wszystkim to szlaki, rezerwat przyrody, zapora w Czarnym i nitki Białej i Czarnej Wisełki i potok Wisełka. To też deptak, dom zdrojowy, amfiteatr, park miejski i bulwar oraz aleja gwiazd sportu.

W centrum miasteczka znajduje się znana cukiernia U Janeczki, która sprzedaje bardzo tematyczne ciasto😊

W tym roku to pewnie już niemożliwe, ale może przyda się Wam na przyszłość. Jako zakwaterowanie można wybrać Apartamenty u Małyszów. Ciekawe miejsce😉

Taki wyjazd to dobry pomysł i dla fanów skoków narciarskich i dla fanów ciekawych wyjazdów weekendowych. Bo przecież taki wypad w tereny górskie to zawsze dobry pomysł. A jeśli połączyć w taką atrakcją jak zawody skoków narciarskich to już w ogóle😉